sól himalajska to zdrowa przyprawa do dań

sól himalajska drobna 1kg
Sól Himalajska Drobna 1kg
sól himalajska gruba 1kg
Sól Himalajska Gruba 1kg

Dlaczego lepsza sól himalajska?

Różowa sól himalajska to rodzaj soli kamiennej pochodzącej z Pakistanu, u podnóża Himalajów. Niektórzy opisują ją jako jedną z najczystszych i najzdrowszych dostępnych soli na świecie. Używa się jej do gotowania ale także w kosmetykach i w celach zdrowotnych np. do relaksujących kąpieli lub inhalacji.

jak wygląda sól himalajska

Jak powstaje sól himalajska?

Sól jest ręcznie ekstrahowana i minimalnie przetwarzana, aby uzyskać nierafinowany produkt, który jest wolny od dodatków i znacznie bardziej naturalny niż rafinowana sól kuchenna. Naturalny proces wydobycia pozwala na zachowanie wiele cennych pierwiastków, których nie ma w zwykłej soli.

Sól himalajska jest chemicznie podobna do soli kuchennej. Zawiera do 98% chlorku sodu, a reszta to minerały i pierwiastki śladowe, takie jak potas, magnez, wapń i żelazo (które nadaje soli jasnoróżowy odcień).

Spożycie sodu

Sód jest niezbędny do zachowania zdrowia, jednak jego zbyt duża ilość może mieć na nie negatywny wpływ. Osoby z chorymi nerkami, sercem lub wątrobą lub osoby stosujące dietę niskosodową powinny monitorować spożycie sodu ze wszystkich źródeł i ograniczyć jego stosowanie.

Jak stosować sól himalajską?

Różową sól himalajską, stosuje się jak zwykłą sól kuchenną.

Przyprawia się nią dania, używa do marynat lub przyprawia jedzenie na stole. Sól himalajską można kupić drobno zmieloną, tak jak zwykłą sól kuchenną, albo odmianę gruboziarnistą sprzedawaną w postaci większych kryształów.

Sól himalajska do kąpieli również w celach zdrowotnych

Do kąpieli, które mają poprawić stan skóry i łagodzić ból mięśni, detoksykować lub w postaci okładów na ciało. Jest też często składnikiem kosmetyków naturalnych np. peelingów do ciała. Kąpiel solankowa jest szczególnie zalecana osobom z: chorobami skóry, reumatyzmem i chorobą stawów, bólami kręgosłupa, nawracającymi infekcji, podrażnieniem skóry i trudno gojącymi się ranami.

Lampa solna himalajska

Lampa solna jest niezwykłym elementem dekoracji, są również wykonane z różowej soli himalajskiej. Jonizują powietrze i ograniczają negatywny wpływ promieniowania wytwarzanego prze urządzenia domowe np. komputer, telewizor. Lampy te składają się z dużych bloków soli z wewnętrznym źródłem światła, które ogrzewa sól. Przebywanie w jaskiniach solnych utworzonych z bloków soli himalajskiej ma pozytywny wpływ na problemy skórne i oddechowe.

Sól himalajska dostępna w naszym sklepie

sól himalajska drobna 1kg 1kg drobna
sól himalajska gruba 1kg 1kg gruba

Charakterystyka produktu

Skład (INCI): 100% różowa sól himalajska
Rodzaj: drobnoziarnista lub gruboziarnista
Kraj pochodzenia: Pakistan
Dodatki: czysta bez dodatków