Co znaczą te słowa?

Niektóre słowa, terminologie mogą być niezrozumiałe, a nawet tajemnicze. W naszym słowniczku postaraliśmy się odrobinę rozjaśnić i wyjaśnić znaczenie oznaczeń i słów.

Gatunek soli/produktu

Na rynku jest kilka gatunków: techniczny, czysty, czysty do analizy, czysty chemicznie (spożywczy) oraz farmaceutyczny. Do spożycia i do celów kosmetycznych nadają się tylko dwa ostatnie wymienione rodzaje.

W naszej ofercie posiadamy produkty gatunku farmaceutyczego lub spożywczego.

Czym różnią się od siebie poszczególne gatunki?

Różnią się przede wszystkim czystością oraz przeznaczeniem. Jakość zależy również od producenta. Dla przykładu porównamy dwa gatunki.
Gatunek czysty to produkt o niskiej jakości i czystości, wykorzystywany jako dodatek do paszy. Dla ludzi nie nadaje się do spożycia.
Gatunek farmaceutyczny to produkt o najwyższej jakości i czystości, nadaję się do spożycia. Oprócz zastosowań terapeutycznych, kosmetycznych, wykorzystywany jest również w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Spożywczy

Produkt o najwyższej jakości i czystości, nadaję się do spożycia. Wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym.

Farmaceutyczny

Produkt o najwyższej jakości i czystości, nadaję się do spożycia. Oprócz zastosowań terapeutycznych, kosmetycznych i spożywczych, wykorzystywany jest również w analizach laboratoryjnych i przemyśle farmaceutycznym.

Roztwór

Solanka