Co znaczą te słowa?

Niektóre słowa, terminologie mogą być niezrozumiałe, a nawet tajemnicze. W naszym słowniczku postaraliśmy się odrobinę rozjaśnić i wyjaśnić znaczenie oznaczeń i słów.

AZS

Atopowe zapalenie skóry, któremu towarzyszy uporczywy świąd, pogrubienie i łuszczenie się skóry.

CZDA (czysty do analizy)

Określenie stopnia czystości związku chemicznego. Oznacza związek, wykorzystywany do analiz chemicznych, który nie jest zanieczyszczony żadnymi substancjami.

DEPRYWACJA SENSORYCZNA

Redukcja lub całkowite usunięcie bodźców oddziałujących na zmysły.

DETOKS ORGANZIMU

Odtruwanie, oczyszczanie organizmu z toksyn, metali ciężkich i zbędnych substancji.

FARMACEUTYCZNY

Określenie stopnia czystości związku chemicznego. Oznacza związek o bardzo wysokiej jakości i czystości, wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

FIBROMILAGIA

Zespół chorobowy który odznacza się ogólnym bólem w układzie ruchu , towarzyszy mu uczucie przewlekłego zmęczenia oraz sen nie przynoszący odpoczynku.

FLOATING

Zabieg relaksacyjny odbywający się w kabinach i kapsułach floatingowych wypełnionych do pewnej wysokości roztworem soli Epsom, mający na celu ograniczeniu około 80-90% bodźców świata zewnętrznego i uzyskanie stanu nieważkości.

HOMEOSTAZA

Zdolność organizmu do utrzymywania równowagi wewnętrznej pomimo zmieniających się warunków zewnętrznych.

KĄPIEL SOLANKOWA

Kąpiel w wodzie w której stężenie soli przekracza 1,5%, takie kąpiele służą zazwyczaj do celów leczniczych.

METALE CIĘŻKIE

Pierwiastki, które są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia ze względu na zdolność do kumulacji w organizmie. Zaliczamy do nich rtęć, ołów, arsen, kadm, chrom, nikiel, miedź, cynk i tellur.

OLIWA MAGNEZOWA

Roztwór wody i chlorku magnezu bądź wody i siarczanu magnezu. Stosowany do masażu ciała w celach przeciwbólowych i do uzupełnienia niedoborów magnezu, a także jako naturalny preparat przeciw poceniu.

SZKORBUT (gnilec)

Jest to choroba dotykająca wiele narządów wywołana niedoborem lub brakiem witaminy C w pożywieniu. Główne objawy mają związek z upośledzoną syntezą kolagenu, w której bierze udział kwas askorbinowy i są to: samoistne krwawienia, bóle mięśni, stawów i kości, złamania, osłabienie, wypadanie zębów, słabe gojenie ran, depresja oraz niedokrwistość.

TOKSYNY

Trujące związki produkowane przez mikroorganizmy, zwierzęta i rośliny.

ZAKWASZENIE ORGANIZMU

Zaburzenie gospodarki kwasowo zasadowej, którego przyczyną może być stres, mała aktywność fizycznej, zła dieta i używki. Objawami, które często wskazują na zakwaszenie organizmu, są wzdęcia, zgaga, bóle głowy, zmęczenia, zaburzenia koncentracji, kłopoty z cerą oraz wypadanie włosów.