Oliwa Magnezowa na ból mięśni i stawów.

Oliwa sprawdza się do masażu stłuczeń i obrzęków, a także nacierania obolałych mięśni i stawów. Takie zabiegi na ciało niwelują skurcze mięśni, poprawiają jakość snu oraz zmniejszają zmęczenie. Co więcej oliwa, szybko uzupełnia niedobory magnezu przez skórę. Aby przygotować oliwkę rozpuść chlorek magnezu w ciepłej wodzie w proporcji 1:2, następnie przelej do butelki z atomizerem. Roztworu używaj miejscowo lub do masażu całego ciała. Jeśli masz wrażliwą skórę możesz na początku odczuwać dyskomfort i lekkie pieczenie. W takim przypadku dodaj do oliwy więcej wody, żeby była bardziej rozcieńczona.

Prosty sposób na złuszczenie naskórka solą.

Podczas kąpieli zrób sobie masaż ciała solą epsom, zaczynając od stóp, a kończąc na górnych partiach ciała. Taki peeling pomoże usunąć martwy naskórek i pozostawi skórę gładką i napiętą. Dodatkowo peeling powoduje lepszy przepływ krwi co sprzyja oczyszczaniu skóry z toksyn.

Jak zrobić solny kompres na ciało.

Przydadzą się dla złagodzenia bólu i/lub opuchlizny w przypadku zwichnięć, zapalenia stawów, obrzęków, stłuczeń, ukąszeń owadów oraz schorzeń stawów i mięśni. Aby przygotować kompres rozpuść 1/2 szklanki soli epsom w ciepłej wodzie. Następnie zmocz czystą gazę lub ściereczkę i przyłóż na kilka minut do ciała.

Sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu z dłoni.

Soda oczyszczona to świetny neutralizator zapachów. Pomoże Ci usunąć nieprzyjazny i uporczywy aromat jedzenia (na przykład cebuli czy czosnku) z dłoni. Nasyp sodę na mokre ręce, rozetrzyj ją na całej powierzchni, a po chwili spłucz. Soda pomoże również usunąć nieprzyjemny zapach stóp i zmniejszyć ich potliwość. Wystarczy, że będziesz regularnie moczyć stopy w wodzie z sodą (2-3 łyżki sody na miskę wody).

Produkty z przepisów