Sposób na odkamienianie czajnika

Aby pozbyć się kamienia z czajnika wsyp do niego 1 łyżkę kwasku cytrynowego oraz 3 łyżki wody, następnie zagotuj. Kilka razy dobrze wypłucz czajnik.

Jak wyszorować przypalone garnki

Na dno garnka wlej wodę i zagotuj. Następnie wsyp pół szklanki sody i zostaw na noc. Rano umyj garnek.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z lodówki

Sodę wsyp do miseczki i włóż do lodówki na kilka dni. Przez ten czas powinna wchłonąć wszystkie brzydkie zapachy.

Jak wyczyścić srebrną biżuterię

Zrób pastę z sody i wymieszaj z drobiną delikatnego detergentu. Następnie nałóż na biżuterię i wyczyść ściereczką. Dzięki temu nabierze ona blasku i będzie wyglądać jak nowa.

Prosty sposób na odświeżenie dywanu, wycieraczki i posłania psa lub kota

Posyp dywan, wycieraczkę lub legowiska zwierząt sodą oczyszczoną. Po czym zostaw na kilka godzin lub na całą noc, następnego dnia odkurz. Soda świetnie odświeża i pochłania niepożądane zapachy. Ten sam zabieg możesz zastosować w przypadku przepoconych butów.

Naturalny proszek do prania z soli

Sól epsom możesz wykorzystać zamiast proszku do prania. Wystarczy że 1/3 szklanki soli wymieszasz z kilkoma kropli olejku eterycznego. Taki proszek jest bezpieczny dla Ciebie, Twoich dzieci i środowiska.

Zamiennik płynu do płukania tkanin i sposób na wybielanie ubrań

Jeżeli zabrakło Ci płynu do płukania odzieży możesz użyć w tym celu sody oczyszczonej. Wsyp 1/2 szklanki do odpowiedniej przegródki i ciesz się świeżym i miękkim praniem. Aby przywrócić bile poszarzałym ubraniom dodaj pół szklanki sody do płynu do prania.

Jak usunąć plamy z potu, krwi i smoły

Lekko zmocz zabrudzone miejsce i wetrzyj pastę z sody oczyszczonej. Ten naturalny sposób pomoże pozbyć się uporczywych plam.

Patent na plamy z soku i wina

Posyp plamy sodą, a następnie zalej je wrzątkiem. Następnie wypierz ubrania w pralce, a plamy powinny zniknąć.

Kwasek cytrynowy do czyszczenia łazienki

Wysyp kwasek cytrynowy na zabrudzone miejsca i wyczyść je gąbką. Ta metoda pomoże usunąć osady z mydła i kamień.

Jak wyczyścić łazienkę sodą oczyszczoną

Soda pomoże pozbyć się pozostałości mydła i detergentów a także osadów z twardej wody. Posyp kafelki i umywalkę sodą i umyj szorstką gąbką. Aby wyczyścić drzwi od kabiny spryskaj je octem a następnie wyszoruj gąbką z sodą. W celu wyczyszczenia o sedesu, zasyp go sodą i umyj szczotką do WC. Jeśli chcesz wyczyścić zakamienioną słuchawkę prysznicową do plastikowej torebki wlej szklankę octu i włóż do środka słuchawkę na pół godziny. Następnie zdejmij torebkę i wyczyść słuchawkę pastą z sody.

Czyszczenie fug przy użyciu Soli Epsom

Zrób gęstą papkę z soli wody i soku z cytryny. Nałóż mieszankę na fugi i wyszoruj starą szczoteczką do zębów.

Jak odetkać rury i usunąć z nich brzydki zapach

Do odpływu wsyp 1 szklankę sody, następnie wlej szklanką gorącego octu. Odczekaj kilka minut i spłucz wszystko gorącą wodą.

Produkty z przepisów