Zamiast proszku do prania dodać 1/4 szklanki soli z dodatkiem kilku kropli ulubionego olejku eterycznego. Zabieg jest bezpieczny dla pralki.
Dodać do soli odrobinę wody i soku z cytryny, tak by powstała wygodna w użyciu gęsta papka.
Wsyp 2 łyżeczki kwasku cytrynowego oraz 3 łyżki wody, a następnie zagotuj. Po całym zabiegu dokładnie kilkukrotnie wypłucz czajnik.
Dodaj 1 łyżeczkę kwasku cytrynowego do zmywarki lub wypełnij zlew ciepłą wodą, dodając 1-2 łyżki kwasku i wypłucz w niej naczynia.
Nasyp na gąbkę do naczyń 1 łyżeczkę kwasku, dodaj 100ml wody i zacznij szorować.
Wsyp dowolny proszek i dodaj 2 łyżeczki kwasku cytrynowego. Polecane szczególnie do białej odzieży.
Wsyp 2,5 łyżeczki kwasku do 100ml ciepłej wody. Miksturę wlej do pojemnika pralki zamiast tradycyjnego płynu do płukania.
Wsyp kwasek cytrynowt bezpośredio na zabrudzone miejsca, odczekaj 5 minut i spłucz ciepłą wodą. Możesz również przygotwać roztwór z kwaskiem i za pomocą gąbki wyczyścić zabrudzone miejsca.
Na dno garnka wlej wody i zagotuj. Następnie wsyp pół szklanki sody i zostaw na noc, a rano wodę wylej i wypłucz garnek.
Wsyp sodę na dno butelki, potrząsnij i zostaw do wchłonięcia przez pozostałości, a następnie wypłucz butelkę.
Łyżkę sody wsyp do miseczki, zalej taką ilością wody, aby soda się rozpuściła, i włóż miseczkę do lodówki na kilka godzin.
Napełnij pojemnik bardzo gorącą wodą, wsyp łyżkę sody, dolej łyżkę octu i kilka kropli detergentu. Zostaw na co najmniej pięć minut, a w razie potrzeby nawet na całą noc, następnie pojemnik dokładnie wypłucz.
Posyp kafelki sodą i wyszoruj szorstką stroną gąbki. Dla wzmocnienia efektu możesz dodać odrobinę płynu do czyszczenia łazienek.
Spryskaj drzwi octem, po kilku minutach wyszoruj gąbką z sodą, następnie spłucz. czyszczenie sedesu – zasypać muszlę sodą i wyszorować szczotką; efekt można wzmocnić dodając do sody octu.
Zasyp muszlę sodą i wyszoruj szczotką. Efekt można wzmocnić dodając do sody octu.
Do plastikowej torebki wsyp ćwierć szklanki sody i wlej szklankę octu. Do środka włóż słuchawkę i zawiąż torebkę. Po godzinie zdejmij torebkę, a słuchawkę opłucz.
Nasyp sodę na wilgotną ściereczkę lub szczotkę i pocierak do usunięcia osadów.
Zardzewiałe miejsca posyp sodą i polej octem, a kiedy mieszanka przestanie bulgotać, wyszoruj szczoteczką.
Wymieszaj pastę z sody z odrobiną delikatnego środka myjącego (np. szamponu, płynu do mycia naczyń). Nałóż mieszankę na biżuterię i czyść, pocierając szmatką lub szczoteczką.
Posyp biżuterię sodą, polej octem i wypłucz. Ten sposób nie jest odpowiedni do czyszczenia kamieni jubilerskich i sztucznych pereł.
Dodaj pół szklanki sody do płynu do prania. Ten posób nie działa podczas prania z proszkiem.
Zamiast płynu wsyp pół szklanki sody.
W zabrudzone miejsca wetrzyj pastę z sody.
W namoczoną plamę wetrzyj pastę z sody.
Posyp plamy sodą, a następnie zalej je wrzątkiem.
Łyżkę sody wsyp do miseczki, zalej taką ilością wody, aby soda się rozpuściła, i włóż miseczkę do lodówki na kilka godzin.
Do wody w wazonie wsypać odrobinę sody
Do wody w wazonie wsypać odrobinę sody
Wsypać sodę do bawełnianego woreczka lub pojedynczej skarpetki i umieścić w szafie, pod zlewem, w walizce lub innym miejscu; można też postawić otwarte pudełko z sodą w łazience, garderobie, szafkach i innych miejscach.
Równomiernie posyp sodą dywan lub wycieraczkę, zostaw na noc, rano powierzchnię odkurz.
Posypać sodą miejsce, w którym sypia zwierzę i po kwadransie odkurz.
Dno kuwety posyp sodą, a następnie wsyp piasek lub żwirek.
Wsyp sodę do butów na całą noc, rano wysyp i wyczyść buty.
Wsyp sodę i zalej wrzątkiem.
Do odpływu wsyp szklankę sody, zalej ją szklanką gorącego octu i spłucz po kilku minutach litrem gorącej wody, w razie potrzeby powtórz czynności.
Posyp odpadki sodą.
Zamarznięte schody i chodniki równomiernie posypać sodą; można też dodać piasku dla zwiększenia objętości. Ten sposób odladzania nie niszczy obuwia, jest też całkowicie nieszkodliwy dla środowiska.
Polej plamę rozcieńczalnikiem i posyp sodą, zostaw na noc, rano zmieć sodę.