Produkty z przepisów

Przepisy

Kompresy z soli Epsom na zwichnięcia, stłuczenia, ukąszenia owadów, oparzenia słoneczne, zapalenie stawów, opuchlizna, bolesność stawów i mięśni

Dla zmniejszenia bólu i obrzęku należy wykonać ciepły kompres. Rozpuść 2 szklanki soli w ciepłej wodzie. Następnie zmoczyć czystą gazę i nałożyć na miejsce wymagające zabiegu.

Środek przeczyszczający z soli Epsom

Rozpuść w szklance wody 10 - 15 g (1 łyżkę) soli Epsom i wypij. Jako środek żółciopędny przyjmuj 0,5 - 1g 3 razy dziennie.

Oczyszczanie wątroby metodą Dr Huldy Clark

Kuracja pomaga pozbyć się złogów zalegających w pęcherzyku żółciowym i w przewodach żółciowych, co znacząco pooprawia efektywność trawienia.

 • 4 łyżki stołowe soli gorzkiej (sól Epsom)
 • 1 - 2 czerwone grejpfruty - potrzebna ilość soku 2/3 do 3/4 szklanki
 • oliwa z oliwek - pół szklanki (125)
 • 1 słomka do picia
 • słoik o pojemności 1/2 litra z pokrywką

Kuracja trwa 2 dni. Zaplanuj ją w taki sposób, aby móc odpocząć drugiego dnia kuracji (np. z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę). Pierwszego dnia kuracji nie należy przyjmować lekarstw, które nie są konieczne. Zjedź śniadanie i drugie śniadanie bez tłuszczu. Proponowany jadłospis: kasza chleb, miód, dżem, gotowane warzywa, pieczone ziemniaki (bez masła i produktów mlecznych). W ten sposób nie obciążymy pracy wątroby i cała energia skierowana jest na jej oczyszczanie. Wypij 0,5 - 1 litra wody. Możesz jeść i pić do godziny 14:00. Należy ściśle przestrzegać godzin.

14.00 GODZ. Od godziny 14 nic nie jedz i nie pij. Jeśli zjesz coś później możesz poczuć się źle podczas kuracji. Rozpuścić 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 3 szklankach wody (750ml). Z tej ilości będą 4 porcje roztworu soli do picia po 3/4 szklanki (180 ml) każda.

18.00 GODZ. Wypij pierwszą porcję rozpuszczonej soli tj. 3/4 szklanki (180ml). Możesz ewentualnie wypić kilka łyków czystej wody (lub wypłukać usta) lub wypić kilka łyków soku z grejpfruta. Przygotuj oliwę i grejpfruty aby były temperatury pokojowej.

20.00 GODZ. Wypij drugą porcję soli rozpuszczonej tj . 3/4 szklanki (180ml). Pomimo, że nie jadłeś od 14, nie czujesz głodu. Sól gorzka powoduje oczyszczanie jelit. Ewentualnie pochodź po mieszkaniu lub pospaceruj wokół domu. To powoduje szybsze działanie roztworu soli.

21.45 GODZ. Wlej 1/2 szklanki (125 ml) oleju do słoiczka z pokrywką. Wyciśnij sok z czerwonych grejpfrutów i przecedź go. Potrzebne będzie przynajmniej pół szklanki soku, ale lepsza jest większa ilość (3/4 szklanki - można dodać trochę soku z cytryny). Wlej ten sok do oleju, zamknij pokrywką i dobrze wstrząśnij, tak żeby olej i sok były ze sobą dobrze wymieszane. Idź po raz ostatni do łazienki. Bądź gotów ze wszystkim do godz. 22.00 (można się nieco spóźnić, ale nie więcej niż 15 min).

22.00 GODZ. Stojąc przy łóżku wypij olej zmieszany z sokiem (pij przez słomkę). Olej z sokiem wypij w ciągu 5 minut ( osoby starsze lub osłabione w ciągu 15 min). Po wypiciu POŁÓŻ SIĘ NATYCHMIAST NA PLECACH (z głową ułożoną wyżej na poduszce).
I LEŻ TAK ABSOLUTNIE SPOKOJNIE PRZEZ 20 MINUT.
POWODZENIE TEJ KURACJI ZALEŻY OD TEGO, ŻEBY LEŻEĆ SPOKOJNIE.

Zwróć uwagę, czy kamienie żółciowe lub wątrobowe przesuwają się. Niektórzy czują jakby kulki wydobywały się z wątroby. Podczas tego procesu nie odczuwa się bólu, ponieważ sól gorzka otworzyła drogi żółciowe. Po 20 min. ułóż się swobodnie do spania.

NASTĘPNEGO DNIA (nie wcześniej jak po godz. 6 rano lub później). Jeśli po przebudzeniu się masz lekkie bóle brzucha lub jest ci niedobrze, połóż się jeszcze trochę. Wspomniane dolegliwości powinny minąć po krótkim czasie. Udaj się ewentualnie do łazienki. Potem wypij trzecią porcję rozpuszczonej soli tj. 3/4 szklanki (180 ml). Nie pij tej porcji przed godzina 6.00.

2 GODZINY PÓŹNIEJ : Wypij ostatnią, czwartą porcję rozpuszczonej soli 3/4 szklanki (180 mi). Połóż się ewentualnie jeszcze do łóżka.

PO NASTĘPNYCH 2-CH GODZINACH: Kuracja jest zakończona.

Możesz zacząć jeść. Zacznij od soku ze świeżo wyciśniętych pomarańczy, grejpfrutów, cytryny, a po 30 min. zjedź trochę owoców. Poczekaj jeszcze godzinę zanim zaczniesz jeść normalne jedzenie, ale poczekaj jeszcze z tłuszczem. Dopiero pod koniec dnia (wieczorem) możesz jeść normalnie (ewentualne zmęczenie powinno minąć). Zjedz dobry jogurt najlepiej bez owoców (uzupełnienie flory bakteryjnej w jelitach), a później używaj Degestive Enzymes @ Probiotics z każdym posiłkiem. Po każdej kuracji proponuję 2 kaps Super Detox wieczorem i 2 kaps MusculoSkieletal Formuła rano. 15 min przed posiłkiem proszę wypić pół cytryny z ciepłą wodą.

REAKCJE PODCZAS KURACJI:
Po wypiciu pierwszy raz rozpuszczonej soli może nastąpić po 2 godz. biegunka. Drugiego dnia po wypiciu rozpuszczonej soli również może być biegunka. Zwróć szczególną uwagę na to co zostaje wydalone (drugiego dnia kuracji). Policz ile kamieni zostało wydalonych. Kamienie żółciowe mogą różnić się kształtem i kolorem. Są one przeważnie zielone - to są te prawdziwe kamienie żółciowe, ale mogą być też brązowe, białe, czerwone, bordowe, wielkości pestek jabłka. Czasami drogi żółciowe wypełnione są kryształkami z cholesterolu, które nie zostały przekształcone w kamienie.
Po wydaleniu wygląda to jak piana. To hamuje prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Po kuracji można mieć luźny stolec 1- 2 dni. Należy pamiętać o piciu kwaśnego mleka. Osoby mające choroby chroniczne mogą wydalić nawet kilkaset kamieni! Dlatego ważne jest powtarzanie kuracji, ażeby usunąć wszystkie kamienie. Między kuracjami powinno być przynajmniej 2 tygodnie przerwy.

Kąpiel w solance

Taka kąpiel odpręża, uspokaja, działa rozluźniająco na nasze mięśnie, a także pomaga zmniejszyć obrzęki i opuchlizny. Do wanny ciepłej wody dodaj 2 szklanki soli Epsom i poczekaj, aż sól całkowicie się rozpuści. Zażywaj kąpieli przez 15 - 20 minut. Kąpiel w solance dla większości ludzi jest bardzo kojąca, dlatego jest dobra przed snem. Do wody możesz również dodać kilka kropli naturalnego olejku eterycznego dla aromaterapii lub przyjemniejszego nastroju, a dla dodatkowego nawilżenia skóry 1/2 szklanki oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci. Nie należy używać mydła i detergentów, gdyż będą wpływać na działanie soli. Po kąpieli osusz ciało grubym ręcznikiem. Najlepiej wziąć taką kąpiel 3 razy w tygodniu.

Chlorek Magnezu doustnie

Przyjmowanie dużych ilości chlorku magnezu może powodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego. Zalecana dzienna dawka Magnezu (RDI) wynosi 310 – 420mg. Pół łyżeczki (1,5g) chlorku rozpuścić w szklance wody. Stosować 2x dziennie. Ilość ta pokrywa prawie w 100% dzienne zapotrzebowanie na magnez dla dorosłej osoby (tj.ok. 356mg czystego magnezu). Przy problemach takich jak stres, starzenie, problemy naczyniowo-sercowe i oznaki zwapnienia, wielu lekarzy zaleca zwiększenie dawki magnezu do 1000mg dziennie.

Roztwór Delbet:
Na precyzyjnej wadze elektronicznej odmierzamy 33,3 g chlorku magnezu i rozpuszczamy w 1 litrze przegotowane (ostudzonej) wody. Następnie przelewamy do szklanego, czystego pojemnika i przechowujemy w lodówce.

Przez pierwsze 3 dni pić 50 ml roztworu rano na czczo, a następnie po 100 ml. W przewlekłych stanach chorobowych zaleca się stosowanie w pierwszym tygodniu 3x100 ml, w drugim 2x100 ml, w kolejnych tygodniach - 1x100 ml.

Naturalnym objawem po przyjęciu roztworu jest rozrzedzenie stolca. Roztwór charakteryzuje się specyficznym smakiem. W przypadku chorób przewlekłych (szczególnie nerek i nadciśnienia) i stosowania lekarstw, zalecamy konsultacje z lekarzem.

Sól Himalajska na stłuczenia, obrzęki, bóle stawów

Dla zmniejszenia bólu i obrzęku należy wykonać ciepły kompres. Rozpuść 2 szklanki soli w ciepłej wodzie. Następnie zmoczyć czystą gazę i nałożyć na miejsce wymagające zabiegu.

Sól Himalajska na infekcje ucha

Przygotuj roztwór solny w postaci kropel do uszu i stosuj na wszelkie zapalenia ucha.

Sól Himalajska na grzybicę stóp

Przemywaj stopy solanką lub mocz w roztworze solnym przez 15-20 minut.

Sól Himalajska na zatkany nos

Spróbuj płukać nos roztworem soli przygotowanym w ¼ szklanki ciepłej wody.

Sól Himalajska na łuszczycę

Rozetrzyj roztwór solny bezpośrednio na skórze i pozostaw do wyschnięcia lub zastosuj inhalację z roztworu wody i soli.

Sól Himalajska na ból gardła

Płucz gardło ciepłym roztworem solanki, ale nie połykaj.

Cytrynian Magnezu - źródło magnezu

1g cytrynianu to 155mg jonów magnezu. Osoby dorosłe powinny przyjmować średnio od 1g do 2g cytrynianu dziennie (dawkę dzienną można przyjmować w 2-3 mniejszych porcjach - polecane dla osób z wrażliwym żołądkiem, gdyż cytrynian w większych dawkach powoduję rozwolnienie). Stosować po uprzednim rozpuszczeniu w wodzie.

Dzienne zapotrzebowanie na Magnez:

 • zieci od 1-3 lat – 80 mg
 • dzieci od 3-9 lat – 130 mg
 • chłopcy od 10-18 lat – 240-410 mg
 • dziewczęta od 10-18 lat – 240-360 mg
 • kobiety – 310-320 mg
 • mężczyźni – 400-420 mg
 • kobiety ciężarne – 360-400 mg
 • kobiety w okresie laktacji – 320-360 mg

Jabłczan Magnezu - źródło magnezu

Spożywać 3,25g [*100%] (1 płaska łyżeczka), suplement diety wymieszać z około 100-150 ml chłodnej wody lub soku, można również dodać go do jogurtu.

*% Referencyjne Wartości Spożycia dla magnezu wynoszą 375 mg na dobę.

Dzienne zapotrzebowanie na Magnez:

 • zieci od 1-3 lat – 80 mg
 • dzieci od 3-9 lat – 130 mg
 • chłopcy od 10-18 lat – 240-410 mg
 • dziewczęta od 10-18 lat – 240-360 mg
 • kobiety – 310-320 mg
 • mężczyźni – 400-420 mg
 • kobiety ciężarne – 360-400 mg
 • kobiety w okresie laktacji – 320-360 mg

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Witamina C

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Dawka zależy od stanu zdrowia i trybu życia osoby i może się zmieniać każdego dnia. Nasz organizm sam nam podpowie ile witaminy potrzebuję - gdy nie jest już w stanie przyjąć więcej witaminy C, wtedy ją wydala. U osoby zdrowej biegunkę może wywołać spożycie tylko 2 g witaminy C, a u chorego nawet 30 g jej nie wywoła. Dlatego każdy powinien ustalić swój próg tolerancji przez zwiększanie ilości spożywanej witaminy C. Aby dokładnie wyznaczyć swoje aktualne zapotrzebowanie, należy dokonać tzw. kalibracji (co 15 minut przyjmować określoną ilości witaminy aż do wystąpienia objawów nasycenia organizmu), optymalna dawka dobowa będzie wynosić 75% ilości jaka spowodowała luźny stolec.

Schorzenie Ilość gramów/24h Ilość dawek/24h
brak 4-15 4-6
alergie 0.5-50 4-8
przeziębienie 30-60 6-10
silne przeziębienie 60-100+ 8-15
grypa 100-150 8-20
astma, katar sienny 15-50 4-8
wirusowe zapalenie płuc 100-200+ 12-25
mononukleoza 150-200+ 12-25
oparzenia, rany, operacje 25-150+ 6-20
stres, niepokój, sport 15-25 4-6
wirusy typu ECHO 100-150 8-20
zapalenie naczyniówki oka 300-100 4-15
nowotwór 15-100 4-15
zesztyw. zapalenie stawów kręgosłupa 15-100 4-15
choroba Reitera 15-60 4-10
reumatoidalne zapalenie stawów 15-100 4-15
zapalenie wątroby 30-100 6-15
infekcje bakteryjne 30-200+ 10-25
kandydoza 15-200+ 6-25

Tabela opracowana na podstawie: Robert F. Cathcart,VITAMIN C: THE NONTOXIC, NONRATE-LIMITED, ANTIOXIDANT FREE RADICAL SCAVENGER (C) Medical Hypotheses, 18:61-77, 1985

Ważne! Jak czytać powyższą tabelę?
Na przykładzie grypy zobaczmy jak powinno wyglądać dawkowanie. Zalecane mamy 100-150g w 8-20 dawkach. Oznacza to, że mamy brać np. opcja minimum - 100g podzielone na 8 dawek = 12,5g w jednej dawce załóżmy co 2 godziny.

*Jedna łyżeczka od herbaty to ok. 5 gramów (5000mg) witaminy C, płaska łyżeczka to ok. 3 g (3000 mg).

DMSO

Na skórę
Przed zastosowanie DMSO na skórę, należy zadbać o to aby była czysta, nieuszkodzona i wolna od substancji chemicznych. DMSO można nakładać na bóle kostne, sztywność lub ból mięśni i stawów, stany zapalne lub chore narządy, może też być wykorzystywane jako nośnik leków i/lub substancji odżywczych przez skórę do organizmu.

Aby nie podrażnić skóry DMSO stosuje się w postaci rozcieńczonej zazwyczaj do 70 %. W przypadku roztworu 70 % mieszamy 2 części 100 % DMSO z 1 częścią wody, a dla roztworu 50 % mieszamy równe części DMSO i wody.

Doustnie
Dla tych, którzy mogą mieć nietolerancję lub uczulenie na siarkę spożywanie DMSO może być niebezpieczne, dlatego powinieneś zawsze skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego produktu.

Pionier medycznego wykorzystania DMSO - dr Stanley Jacob, zażywał codziennie uncję DMSO (prawie 30 ml) przez ponad 40 lat i nie ponosił z tego powodu żadnych skutków ubocznych. Odpowiednia dzienna maksymalna dawka dla przewlekle chorych może wynosić nawet 20 - 30 ml w podzielonych dawkach.

Zwykle doustna dawka DMSO to jedna łyżeczka dziennie DMSO 70%. Stosowane doustne może wywołać przykre reakcje odtruwające, a jego wydalanie z organizmu może potrwać kilka dni, dlatego najlepiej na początku przyjmować je tylko raz w tygodniu. Najlepiej zacząć od połowy łyżeczki DMSO 50% i zwiększać do łyżeczki DMSO 70% jeżeli taka ilość jest dobrze tolerowana przez organizm. Poleca się wymieszać je z sokiem.

Aby upewnić się, że NIE jesteś uczulony na DMSO, wykonaj test skórny przed rozpoczęciem stosowania. Umieść jedną kroplę na skórze i rozsmaruj na małym obszarze. Jeśli zauważysz jakieś reakcje alergiczne, bóle czy inne niepożądane objawy, nie powinieneś stosować DMSO.

MSM

Zalecana dzienna porcja do spożycia 2g. 1/2 płaskiej łyżeczki proszku wymieszać z wodą lub sokiem. Spożywać w trakcie lub po posiłku. Można podzielić na dwie dawki. Wskazane jest jednocześnie przyjmować witaminę C.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Soda oczyszczona na odtykanie nosa

Ćwierć łyżeczki sody zalej łyżką wody, wymieszaj i wpuść 1-2 krople do każdej dziurki.

Soda oczyszczona zamiast pastylek na ból gardł

Aspirynę rozpuść w dwóch łyżeczkach gorącej wody wymieszaj z łyżeczką sody, dolej pół szklanki ciepłej wody, wymieszaj i wypłucz gardło.

Usuwanie swędzenia po ukąszeniach owadów Sodą Oczyszczoną

Aspirynę rozpuść w dwóch łyżeczkach gorącej wody wymieszaj z łyżeczką sody, dolej pół szklanki ciepłej wody, wymieszaj i wypłucz gardło.

Usuwanie ciemieniuchy u niemowląt Sodą Oczyszczoną

Posmaruj główkę pastą z sody i spłucz.

Leczenie aft Sodą Oczyszczoną

Zmienione miejsca smaruj wodą z odrobiną sody co najmniej cztery razy dziennie przy użyciu czystego wacika.