Prosty nawóz do trawnika i pielęgnacja ogrodu

Sól epsom to tani, naturalny pestycyd i nawóz dla trawników, kwiatów, warzyw, owoców czy roślin doniczkowych. W przypadku trawnika zastosuj 1 szklankę soli na 100m2, posyp powierzchnię, a następnie podlej, żeby sól się rozpuściła i wsiąknęła w glebę. Jeżeli chodzi o inne rośliny wystarczą im 2-3 łyżki siarczanu. Do pielęgnacji domowych roślin doniczkowych użyj roztworu wykonanego z 1 łyżki soli epsom i 2 litrów wody. Dzięki takiemu nawozowi rośliny będą zdrowsze, większe, a zbiory z ogródka smaczniejsze.

Naturalny insektycyd oraz sposób na ślimaki w ogrodzie

Sól espom to naturalny pestycyd, ale również insektycyd, który odstrasza szkodniki i insekty z ogrodu. W 4 litrach wody rozpuść 2 łyżki soli i taką mieszanką raz w miesiącu opryskuj rośliny. Sól epsom powinna również zniechęcić ślimaki, wystarczy że posypiesz nią miejsca gdzie masz z nimi problem. W celu usunięcia pniaka po ściętym drzewie, wywierć w nim kilka dziur, zasyp solą i zalej wodą. W rezultacie po kilku tygodniach pień zacznie niszczeć i ulegnie rozpadowi.

Sposób na odladzenia zamarzniętych chodników

Soda oczyszczona i sól epsom to bezpieczny dla środowiska i obuwia sposób na odladzanie zamarzniętych powierzchni zimą. Pożądane miejsca posyp równomiernie sodą lub solą, możesz dodać trochę piasku dla zwiększenia objętości.

Jak zastosować sodę oczyszczoną w ogrodzie

Przy pomocy sody możemy też dogasić ognisko oraz usunąć nieprzyjemny zapach kompostownik. Ponadto ten biały proszek pomaga pozbyć się chwastów wyrastających z pomiędzy płyt chodnikowych, a także mchu z kostki brukowej.

Domowy sposób na zakwaszenie gleby

W ogrodzie przyda się nam również kwasek cytrynowy. Zakwasza on glebę i dzięki temu pomaga stworzyć optymalne warunki do wzrostu kwasolubnych rośli jak na przykład iglaki, rośliny wrzosowate, rododendrony. Należy rozrobić go w proporcji 2 łyżki na 10 litrów wody.

Produkty z przepisów