msm siarka organiczna

msm siarka organiczna 100g
MSM Siarka Organiczna 500g

Czym jest MSM?

MSM czyli metylosulfonylometan to organiczny związek na bazie siarki, występujący naturalnie w przyrodzie i obecny we wszystkich żywych organizmach. Z uwagi na fakt, że wspomaga produkcję i dobudowę struktur kolagenowych i wykazuję dobroczynny wpływ na stan ścięgien, więzadeł i chrząstek jest głównie stosowany jako suplement diety na stawy i kości. Siarka jest bardzo przydatny przy wspomaganiu leczenia kontuzji, uśmierzania bólu stawów i mięśni, a także redukcji stanów zapalnych.

Ponadto siarka wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i immunomodulujące, czyli wpływa na pracę układu odpornościowego. MSM wzmacnia naturalną ochronę przed alergenami, pasożytami oraz toksynami. Ma zdolność do usuwania z ustroju metali ciężkich i jest niezbędna do produkowania kolagenu, keratyny, tkanki łącznej oraz przeciwciał. Przyspiesza gojenie się ran ma dobroczynny wpływ na kondycję paznokci, włosów. Ujędrnia, uelastycznia, odmładza i regeneruje skórę, łagodzi skutki alergii czy trądziku.

msm siarka organiczna jak wygląda

Czy siarka jest szkodliwa?

Często można spotkać się z mylną opinią, że siarka jest szkodliwa, a jest wręcz przeciwnie ponieważ jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Może być to wynikiem mylenia siarki organicznej z trującym dla organizmu siarkowodorem. MSM w postaci proszku jest bezwonny, nie powoduje przykrego zapachu ciała i wytwarzania gazów.

Żywność bogata w siarkę i objawy jej niedoboru

Większość żywności, którą spożywamy zawiera siarkę w śladowych ilościach, dodatkowo jest ona bardzo niestabilna, a procesy przetwarzania żywności, wysoka temperatura i światło słoneczne ją niszczą. Siarka organiczna występuje w świeżych owocach, warzywach, herbacie, produktach zbożowych, a także w świeżym krowim mleku. Częste bóle stawów, bóle mięśni, stany depresyjne czy chroniczne zmęczenie, może być objawem niedoboru siarki w organizmie.

Właściwości siarki organicznej MSM

Siarka to bardzo ważny pierwiastek w ludzkim organizmie, który bierze udział w wielu procesach metabolicznych i syntezie enzymów i białek. Jest niezbędna do odżywienia i regeneracji komórek ciała. MSM oczyszcza ciało z toksyn i zanieczyszczeń. Jest budulcem keratyny i kolagenu, przez co pomaga w redukcji dolegliwości bólowych mięśni i stawów. Siarka pozwala też na pozbycie się bólów migrenowych i przewlekłych bólów głowy o nieznanym podłożu.

Wspomaga regenerację włosów, skóry i paznokci, a także pomaga w leczeniu oparzeń oraz skaleczeń. Może redukować zmiany trądzikowe i pomagać w redukcji objawów alergii.

MSM jest też chętnie wykorzystywany w leczeniu stanów zapalnych i schorzeń stawów i kości, takich jak reumatoidalne zapalenie, artretyzm, osteoporoza. Zmniejsza też gromadzenie się kwasu mlekowego w mięśniach, dzięki czemu ich regeneracja jest szybsza.

Siarka organiczna na stawy - czy to działa?

Siarka wykorzystywana jest przez organizm człowieka między innymi do produkcji kolagenu i tkanki łącznej, dlatego jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowania naszych stawów, chrząstek czy mięśni i może łagodzić objawy związany z różnego rodzaju schorzeniami układu ruchu. MSM nie tylko redukuje stan zapalny, ale także zmniejsza ból i sztywność. Przyspiesza regenerację mięśni, wzmacnia stawy, odżywia kości, buduje chrząstkę i ma pozytywny wpływ na stan mazi stawowej. Pomaga także neutralizować kwas mlekowy, który jest przyczyną zakwasów.

O suplementacji MSM powinny zatem pomyśleć osoby zmagające się z bólami kręgosłupa, bólami stawów, artretyzmem oraz przeciążeniami i stanami zapalnymi w układzie kostno-stawowym. Siarka jest szczególnie polecana osobom starszym, osobom kontujzowanym i sportowcom. MSM zaczyna działać już po około 24 godzinach od rozpoczęcia suplementacji, a w przypadku stanów zapalnych ulgę możemy poczuć po około 2 tygodniach.

Siarka organiczna na skórę

Siarka jest ważnym składnikiem kolagenu i keratyny, dlatego świetnie wpływa na skórę i przyczynia się do szybszej regeneracji i poprawy jej ogólnego stanu. MSM poprawia miękkość, elastyczność, a także jędrność skóry. Powstrzymuje powstawanie zmarszczek, przyspiesza naprawę uszkodzonej skóry i chroni przed powstawaniem blizn. Siarka działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie, dzięki czemu doskonale sprawdza sie jako środek na różnego typu schorzenia dermatologiczne takie jak łuszczyca, grzybica, łojotok, trądzik itp.

Siarka organiczna na włosy

MSM wykazuje także pozytywny wpływ na włosy, poprawia ich siłę, witalność, sprężystość, pomaga ograniczyć wypadanie i pobudza do wzrostu nowe włosy. Odpowiedzialne za to są aminokwasy siarkowe, wchodzące w skład białek budulcowych występujących we włosach. Podobnie działa na paznokcie, które również zbudowane są z keratyny, poprawia ich sztywności i zapobiegać łamliwości.

Jak dawkować siarkę organiczną MSM?

W celu przyzwyczajenia organizmu, suplementację MSM warto zacząć od małej dawki, na przykład od 1g dziennie i stopniowo zwiększać porcje. Jeżeli chodzi o maksymalne dzienne spożycie, to należy ją ustalić z lekarzem lub dietetykiem. Działanie MSM wzmacnia witamina C, dobrze też łączyć siarkę z witaminą D i witaminami z grupy B.

Cyz są jakieś przeciwskazania z jej stosowania?

Niektóre osoby zażywające MSM mogą doświadczyć dyskomfortu jelitowego lub słabego rozwolnienia, podobnego jak w przypadku przesycenia witaminą C. Gdy wystąpią takie objawy, należy zmniejszyć dawkę MSM. W rzadkich przypadkach może pojawić się na skórze wysypka, należy wtedy odstawić na jakiś czas siarkę, a potem zacząć od małej dawki.

MSM dostępne w naszym sklepie

msm siarka organiczna 100g 500g proszek

Charakterystyka produktu

Skład (INCI): Metylosulfonylometan (MSM)
Wzór chemiczny: C2H6O2S
Kraj pochodzenia: Chiny
Wygląd: biały proszek
Dodatki: czysty bez dodatków