Jak przygotować relaksującą kąpiel

Sól epsom i chlorek magnezu to idealne sole do kąpieli odprężających. Wystarczy, że do wanny ciepłej wody wsypiesz 1-2 szklanki soli i poczekasz chwilę, aż się rozpuści. Taka kąpiel wycisza, rozluźnia spięte ciało, pomaga pozbyć się skurczy mięśni, ponadto poprawia nastrój i ułatwia zasypianie. Optymalny czas kąpieli to 20-30minut przynajmniej 1-2 razy w tygodniu. Kąpieli w soli epsom mogą też brać dzieci i niemowlaki.

Lecznicza kąpiel w soli z Morza Martwego

Sól z Morza z Jordanii stosowana jest głównie w celach rozluźniających, łagodzących bóle ciała i wspomagająco w terapii różnych chorób skóry takich jak grzybica, łuszczyca itp. Stężenia dla kąpieli dobieramy w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć. W celach profilaktycznych i odprężających wystarczy stężenie soli na poziomie 0,1% - 1%. Inna sprawa ma się z kąpielami terapeutycznymi, wtedy rekomendowane są roztwory 1% - 3%, a nawet 6% w kąpielach miejscowych (np. stopy, dłonie). Jeśli zdecydujesz się na kuracje solankową pamiętaj, że powinna ona trwać minimum kilka tygodni.

Kąpiel oczyszczająca z toksyn

Sól himalajska działa oczyszczająco i detoksykująco na organizm dzięki zawartość składników mineralnych, które przenikają w głąb skóry. Aby uzyskać efekt osmozy, stężenie soli powinno wynosić przynajmniej 1%. Natomiast temperatura wody oscylować w graniach 37-38 stopni Celsjusza, a kąpiel trwać 20-30 minut. Na koniec nie zmywaj solanki prysznicem, tylko od razu się wytrzyj. Dzięki temu efekt będzie jeszcze lepszy. Kąpiel solankowa jest również polecana dla osób ze schorzeniami skórnymi, powracającymi infekcjami oraz bólami kostnymi i stawowymi.

Sposób na zmęczone i spuchnięte stopy

Sól epsom pozwala odprężyć stopy, zniwelować opuchliznę i ból, a także zmiękczyć i złuszczyć stary naskórek. Kąpiel stóp to również dobre rozwiązanie jeśli nie posiadasz wanny, a chcesz uzupełnić poziom magnezu w organizmie. Do miski z ciepła wodą dodaj pół szklanki soli Epsom, następnie mocz nogi przez 20 - 30 minut. Możesz wzbogacić taką kąpiel kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego na przykład lawendowego, który działa odprężająco lub herbacianego, który odświeża i działa przeciwgrzybicznie. Do moczenia stóp możesz użyć też chlorku magnezu w takiej samej proporcji lub mniejszej jeżeli roztwór okaże się zbyt mocny i będzie sprawiał dyskomfort dla stóp (chlorek magnezu może delikatnie podrażniać skórę).

Produkty z przepisów