cytrynian magnezu farmacutyczny

cytrynian magnezu farmaceutyczny 100g
Cytrynian Magnezu 100g

Czy wiesz czym jest Cytrynian Magnezu?

Cytrynian magnezu to związek chemiczny z grupy cytrynianów. Jest to suplementem diety, który pozwala w szybki sposób uzupełnić niedobory magnezu. Związek ten charakteryzuje się wysoką przyswajalnością w organizmie człowieka, a do tego jest dobrze rozpuszczalny w wodzie. Poleca się go osobom żyjącym w stresie, przemęczonym i prowadzącym wymagający tryb życia.

cytrynian magnezu jak wygląda

Ważna rola magnezu

Magnez jest jednym z najważniejszych makroskładników w organizmie człowieka. W tkankach zmagazynowane jest około 25-35 g tego pierwiastka, z czego większość znajduję się w kościach . Dzienne zapotrzebowanie na magnez u osoby dorosłej wynosi 300-400 mg/dobę i zależy od wieku, płci i uwarunkowań fizjologicznych. Wartości te są wyższe dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Magnez pełni funkcje katalizatora w wielu reakcjach biochemicznych. Uczestniczy w przemianach węglowodanów oraz lipidów, ma wpływ na gospodarkę hormonalną. Odgrywa duże znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowo-mięśniowego. Jest pierwiastkiem o działaniu relaksującym i wyciszającym. Łagodzi wszelkie bóle, napięcia i skurcze mięśni w organizmie. Odpowiedni poziom magnezu chroni przed powstawaniem chorób naczyń krwionośnych i przeciwdziała osteoporozie.

Dla kogo cytrynian magnezu?

Cytrynian magnezu jest polecany dla osób, które chcą zapobiegać i uzupełnić niedobory magnezu w organizmie. Symptomami zbyt małej ilości magnezu może być: drżenie mięśni i powiek, bóle mięśni i głowy, bolesne skurcze, obniżona koncentracja, drażliwość, nerwowość, zaburzony sen, irytacja i zmęczenie, zawroty głowy, kołatanie serca, wypadanie włosów, kruche paznokcie. Suplementacja magnezem może być, też wskazana w okresie przewlekłego stresu, przemęczenie, intensywnego trybu życia czy rekonwalescencji po długiej chorobie.

Osoba dorosła powinna codziennie dostarczać organizmowi 300-400 mg tego pierwiastka. Niestety większość społeczeństwa cierpi na wysoki niedobór tego składnika. Warto zadbać, aby spożywane produkty były bogate w magnez takie jak orzechy, rośliny strączkowe, nasiona , ziarna czy zielone warzywa liściaste znalazły się w codziennej diecie.

Cytrynian magnezu dawkowanie

2-3g produktu (płaska łyżeczka) rozpuścić w 100-150ml chłodnej wody lub soku, dokładnie wymieszać i spożyć od razu po przygotowaniu. 1g produktu zawiera 155mg magnezu.

Cytrynian magnezu dostępny w naszym sklepie

cytrynian magnezu farmaceutyczny 100g 100g farmaceutyczny

Charakterystyka produktu

Skład (INCI): dicytrynian trimagnezu bezwodny
Wzór chemiczny: (C6H5O7)2Mg3
Rodzaj: farmaceutyczny (norma: Ph.Eur)
Kraj pochodzenia: Argentyna
Wygląd: biały, krystaliczny, łatwo rozpuszczalny w wodzie
Dodatki: bez dodatków przeciwzbrylających
Numer WE: 222-093-9
Numer CAS: 3344-18-1